ADANA ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Açık Uçlu Soru Yazma ve Ölçme Değerlendirme Teknikleri Seminerlerinin İkincisi Tamamlandı

Açık Uçlu Soru Yazma ve Ölçme Değerlendirme Teknikleri Seminerlerinin İkincisi Tamamlandı

Adana´da ölçme değerlendirme uygulamalarının niteliğini artırmak amacıyla Adana Ölçme Değerlendirme Merkezi ve Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Mahmut Oğuz KUTLU, Doç. Dr. Memet KARAKUŞ ve Öğretim Görevlisi Tugay AKBULUT´un katkılarıyla düzenlenen Açık Uçlu Soru Yazma ve Ölçme Değerlendirme Teknikleri Seminerlerinin ikincisi tamamlandı.

Adana Ölçme Değerlendirme Merkezinde düzenlenen ve dört gün süren seminere, eğitim görevlilerinin yanısıra Adana İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi ekip üyeleri katıldı.

25 öğretmenin katılım gösterdiği seminerde temel ölçme değerlendirme kavramları, PISA ve TIMSS uygulamalarının incelenmesi ve soru yazma teknikleri gibi konular üzerinde duruldu.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Ölçme ve değerlendirme ile ilgili farkındalık oluşturma ve ölçme değerlendirme alanında öğretmenleri bilgilendirmek amacıyla eğitimler devam edecek. Eğitimlerimize katılmak isteyen öğretmenlerimiz sitemizin duyurular bölümündeki başvuru formunu doldurabilirler.

SARIHUĞLAR MAH. 88017 SK. ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ BLOK NO 3/2 SEYHAN / ADANA - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.