ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Açık Uçlu Soru Yazma ve Ölçme Değerlendirme Teknikleri Seminerlerinin Birincisi Tamamlandı

Açık Uçlu Soru Yazma ve Ölçme Değerlendirme Teknikleri Seminerlerinin Birincisi Tamamlandı

Adana´da ölçme değerlendirme uygulamalarının niteliğini artırmak amacıyla Adana Ölçme Değerlendirme Merkezi ve Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Mahmut Oğuz KUTLU, Doç. Dr. Memet KARAKUŞ ve Öğretim Görevlisi Tugay AKBULUT´un katkılarıyla düzenlenen Açık Uçlu Soru Yazma ve Ölçme Değerlendirme Teknikleri Seminerlerinin birincisi tamamlandı.

Adana Ölçme Değerlendirme Merkezinde düzenlenen ve dört gün süren seminere, eğitim görevlilerinin yanısıra Adana İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi ekip üyeleri katıldı.

25 öğretmenin katılım gösterdiği seminerde temel ölçme değerlendirme kavramları, PISA ve TIMSS uygulamalarının incelenmesi ve soru yazma teknikleri gibi konular üzerinde duruldu.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Ölçme ve değerlendirme ile ilgili farkındalık oluşturma ve ölçme değerlendirme alanında öğretmenleri bilgilendirmek amacıyla eğitimler devam edecek. Eğitimlerimize katılmak isteyen öğretmenlerimiz sitemizin duyurular bölümündeki başvuru formunu doldurabilirler.

27-30 KASIM27-30 KASIM27-30 KASIM27-30 KASIM27-30 KASIM27-30 KASIM27-30 KASIM

 

Şehitlik Anadolu İmam Hatip lisesi yanı Sarıhuğlar Mh. 88017 Sk. Seyhan/ADANA Real AVM güneyi Seyhan / ADANA - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.